Donepezil (np. Aricept) lub memantyna (np. Polmatine) a przyprawa szafran

Na początku swojej książki  „Wygraj z Alzheimerem”, jej autor, dr. Bredesen podsumowuje dotychczasowe traktowanie alzheimera jako pojedynczego schorzenia. Pisze, że w konsekwencji, w leczeniu stosuje się monoterapię w postaci leku donepezil lub memantyna – czasem podawanych równolegle.

Pozostałe leki odpadły już w fazie badań jako nieskuteczne, szkodliwe lub zagrażające życiu.

Jednocześnie zaznacza, że nie istnieje monokuracja na tę chorobę.

Aricept blokuje określony enzym przed zniszczeniem acetylocholiny (neuroprzekaźnika). Niestety ma też słabe strony, taka blokada nie wpływa na przyczynę i rozwój choroby, a więc stan pacjenta się pogarsza. Stosowanie go może spowodować, że organizm zacznie produkować więcej enzymu, a więc nagłe odstawienie leku stanie się kłopotliwe. Są też skutki uboczne: biegunka, nudności i wymioty, bóle głowy i stawów, senność, utrata apetytu i bradykardia (spowolnienie rytmu serca) .

Inny autor Dr. Greger, równie znanej książki „Jak nie umrzeć przedwcześnie”, w rozdziale dotyczących chorób mózgu, wspomina, że jest badanie z którego
wynika, że podobne efekty jak Aricept, ale bez skutków ubocznych, daje słynna i droga przyprawa szafran. Można ją stosować również przez wąchanie, jeśli kupimy taką we fiolce. Tak więc przed zastosowaniem w potrawie warto sobie powąchać zapach szafranu.

Memantynę stosuje się w późniejszej fazie choroby, lub stosuje się równolegle, ale ona też nie wpływa na przyczyny choroby i nie zapobiega postępowi choroby. Substancja ta blokuje przekazywanie sygnałów w mózgu za pośrednictwem neuroprzekaźnika – glutaminianu. Niestety poza redukowaniem tzw. ekscytotoksyczności może blokować procesy neuroprzekaźnictwa istotne dla pamięci.

Z tej opinii doświadczonego badacza i naukowca nasuwają się smutne wnioski o beznadziejności tej choroby i straconych miliardach dolarów na złe koncepcje szukania lekarstwa.

Dlatego warto kupić tą książkę, bo następne rozdziały dadzą wielką nadzieję wszystkim chorym, którzy ją przeczytają.

Jeśli ktoś znajdzie w Polsce lekarza, który będzie stosował program ReCODE w leczeniu pacjentów proszę o informację. To bardzo ważne, żeby i w Polsce pacjenci mieli szanse na wyleczenie z objawów tej strasznej choroby.

Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij